FAQ

Jak działają kryształy, które znajdują się wewnątrz produktów ICY FOX?

Kryształy mają właściwości higroskopijne. Oznacza to, że po włożeniu do wody zwiększają swoją objętość wielokrotnie, pochłaniając wodę, dzięki czemu wypełniają obie komory opaski/bransoletki. Woda odparowuje bardzo powoli, stąd długi efekt utrzymywania się chłodu.

 

Jak działa sama opaska/bransoletka ICY FOX?

Kryształy znajdujące się wewnątrz produktu podczas parowania ochładzają materiał, a co za tym idzie - skórę oraz naczynia krwionośne. Oznacza to, że w niedługim czasie nasz organizm schładza się, a my odczuwamy wyraźną ulgę.

 

Czy są jakieś różnice w chłodzeniu między bransoletką, a opaską?

Chodzi tutaj głównie o rozmiar - opaska jest na tyle długa, że możemy zawiązać ją na szyi, głowie, możesz też przewiązać ją "na dwa razy" na nadgarstku lub na kostce. Bransoletki z kolei zapinane są na rzep i zajmują mniej miejsca na ciele, jednak posiadają też znacznie mniej powierzchni chłodzącej.

 

Jakie są wymiary opaski/bransoletki ICY FOX?

Opaska ma długość całkowitą około 80cm, 40cm to powierzchnia chłodząca i po 20cm z każdej strony na zawiązanie. Jej szerokość to około 5,5 cm.

Z kolei długość bransoletki zależna jest od jej rozmiaru: 25 cm (rozmiar 1), 26 cm (rozmiar 2) oraz 27 cm (rozmiar 3). Jej szerokość to około 5,5 cm.

 

Jak długo działa opaska/bransoletka ICY FOX po jednym zamoczeniu w wodzie?

Po jednorazowym "naładowaniu" działa średnio 2 dni na maksymalnej wydajności, choć zależy to od temperatury naszego ciała, a także naszych potrzeb - są osoby, które preferują moczenie produktu raz dziennie, innym z kolei wystarczy raz na 5-6 dni.

 

Jak należy prać opaskę/bransoletkę ICY FOX?

Nie zalecamy prania w pralce automatycznej, ponieważ opaska może się uszkodzić lub wchłonąć detergent. Najlepiej przeprać lub przepłukać ją ręcznie w wodzie z szarym mydłem.

 

Jaka jest przewidywalna trwałość środka chłodzącego w produktach ICY FOX?

Producent środka chłodzącego zapewnia o jego trwałości prze z 5 lat, jednak nie było nam dane aż tak długo go testować. Używamy go nieustannie od zeszłego roku, wielokrotnie mocząc opaski i susząc, gdzie kryształy powracały do sypkiej postaci - nie zauważyliśmy żadnych zmian.

 

Czy można stosować produkty ICY FOX również na ciepło?

Możemy umieścić opaskę w gorącej albo ciepłej wodzie i używać jej jako okład rozgrzewający. Jednak pragniemy zaznaczyć, iż nie jest to aż tak długotrwały efekt, jak w przypadku chłodzenia i trzeba by częściej wkładać ją do ciepłej wody. Jeszcze jedna uwaga - stosując opaskę na ciepło, wkładamy ją do wody na znacznie krótszy czas - około 10-15 minut, ponieważ pod wpływem ciepłej wody kryształy znacznie szybciej chłoną wodę i zwiększają swoją objętość.

 

Czy kryształki są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Producent deklaruje brak toksyczności, ponadto kryształy znajdują się wewnątrz opaski i nie mamy z nimi bezpośredniego kontaktu. Jeśli zdarzyłoby się, że opaska ulegnie zniszczeniu, można spokojnie ich dotykać, ale nie spożywać. Nie zalecamy też dalszego użytkowania uszkodzonej opaski.

 

Jaka jest trwałość produktów ICY FOX?

Na tą chwilę nie jesteśmy w stanie podać maksymalnego czasu użytkowania naszych produktów, ponieważ sami testujemy je od roku. Jednak musimy przyznać, że po tym czasie opaski/bransoletki wciąż posiadają swoje właściwości i nie uległy one zniszczeniu. Wiadomo jednak, że po dłuższym czasie zaczną być widoczne ślady użytkowania, dlatego też należy regularnie ją czyścić i przynajmniej raz na jakiś czas doprowadzić do całkowitego wyschnięcia. Wtedy też kryształy wracają do swojej pierwotnej sypkiej postaci.

 

Czy stosując produkty ICY FOX można się przeziębić/nabawić bólu gardła?

Wszystko zależy od tego, do jak zimnej wody włożymy naszą opaskę. Jeśli nasz organizm jest podatny na infekcje, lepiej włożyć ją do nie lodowatej, a po prostu chłodnej wody, dzięki czemu uzyskamy zarówno efekt chłodzenia, jak i bezpieczeństwo. Z kolei osoby, którym nie straszne mocniejsze chłodzenie, spokojnie mogą włożyć opaskę/bransoletkę do lodowatej wody, czy też umieścić produkt w lodówce na kilka minut, godzin, bądź całą noc.

 

Czy produkty ICY FOX po wyjęciu z wody są cały czas mokre?

Zaraz po wyjęciu z wody opaski/bransoletki są mokre, dlatego dobrze jest osuszyć je lekko ręcznikiem. Po jakimś czasie jednak materiał wysycha, a produkt dalej chłodzi, dzięki czemu możemy nosić je razem z ubraniem.

Dlaczego po pewnym czasie przestajemy odczuwać efekt chłodzenia?

Warto wiedzieć, że nasze ciało szybko przyzwyczaja się do miejscowej różnicy temperatury, czyli po pewnym czasie subiektywne odczucie chłodu zmniejsza się, lecz ono nadal występuje i ma wpływ na chłodzenie organizmu. Dla testu możemy przyłożyć opaskę/bransoletkę na chwilę w inne miejsce, żeby to sprawdzić. Jeśli nasz organizm ma większe wymagania co do chłodzenia, warto umieścić produkt w lodówce na dłużej, nawet na całą noc.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl